Podajemy prawdziwe fragmenty z CV, które zapamiętała Ewa i które zrobiły na niej dobre wrażenie (tzn. życiorys został zapamiętany i kandydat został zaproszony na rozmowę):
– „Od szesnastego roku życia czynny członek Ochotniczej Straży Pożarnej w (…), brał udział w wielu akcjach ratowniczych”
– „W czasie wolnym – szczęśliwa żona i matka, uwielbiam piec ciasta, a zwłaszcza tort brzoskwiniowy”
– „Osiągnięcia: pierwsze miejsce w mistrzostwach rodzinnych na przygotowanie najsmaczniejszego dania włoskiego”
– „Mistrz Europy IFMA (Intl. Federation of Muay Thai Amateur)”
– „Gra na perkusji i innych instrumentach”
– „Redaktor naczelny portalu internetowego poświęconego amatorskiej wspinaczce”
– „Taniec towarzyski i dyskotekowy – jestem ulubieńcem kobiet”
– „2003-2006 – zarządzanie firmą pod nazwą rodzina: budżet, planowanie, zakupy, prowadzenie gastronomii dla 4 osób, usługi porządkowe, opieka nad dziećmi, kontrola i motywowanie członków rodziny do poprawnego wykonywania obowiązków”.
Chodzi o to, aby oprócz podania czysto formalnych i profesjonalnych danych swoje CV wzbogacić humorem, informacją o ciekawej pasji, po prostu się wyróżnić. Takie dodatkowe informacje uzupełniają obraz kandydata, ukazując go w nieco innym wymiarze – jako sympatycznego człowieka o ciekawej osobowości. Tak też będziesz się musiał zaprezentować podczas rozmowy kwalifikacyjnej – kompetencje to podstawa, ale same w sobie nie wystarczą. Pamiętaj, że praktycznie na wszystkich stanowiskach pracownik musi być nastawiony na komunikację i współpracę z innymi. Zatem szalenie ważne są jeszcze tzw. umiejętności interpersonalne – najpierw, by zyskać sympatię i przychylność decydujących o zatrudnieniu, potem – zostać zaakceptowanym przez zespół i wreszcie – efektywnie współpracować z partnerami i klientami firmy.
Leave a reply