Nie wystrasz rekrutującego swoim życiorysem

Już wiesz, że zatrudniający stara się zminimalizować ryzyko przy zatrudnianiu nowego pracownika. W tym celu będzie unikat wszystkiego, co wzbudzi jego najmniejsze wątpliwości. Oto kilka zaczerpniętych z życiorysów kandydatów elementów, które mogą zasiać niepokój, że pracownik może w przyszłości wymknąć się spod kontroli i przysporzyć firmie kłopotów:

Deklarowanie podczas rozmowy kwalifikacyjnej, że marzeniem kandydata jest założenie własnej firmy. Reakcja: „Ukradnie nam pomysł i klientów i będzie działał na własną rękę”.

Podróże zagraniczne – „Raz wyjechał, to może będzie częściej wyjeżdżał? Po co się w niego angażować”.

Zbyt bliskie kontakty z prokuraturą, sądownictwem, prawnikami i mediami – „Może wynieść z firmy ważne tajne informacje…”

Zaangażowanie społeczne w pracę jakiejś partii politycznej lub związków zawodowych – „On jest taki sam jak tamci. Nie wierzę, że będzie dobrym pracownikiem. Na pewno będzie chciał tutaj rządzić. A poza tym, jak coś będzie nie tak, to pobiegnie do kolegów i będą z tego same kłopoty”.

Przerwy w pracy spowodowane np. chorobą – „Czy to się nie powtórzy?”. Częste zmiany pracy – „Nigdzie nie zagrzał miejsca. Jest kiepski- Po prostu go wywalali”.

U młodych kobiet deklaracja o założeniu rodziny i chęci posiadania dzieci – „Ledwo się wdroży, zaraz pójdzie na chorobowe i trzy lata jej nie będzie”.

Wysokie kwalifikacje, doświadczenie w renomowanych firmach – „Na pewno chce dużo zarabiać, a poza tym będzie nas krytykował. Lepiej zatrudnić kogoś, kto będzie wdzięczny, że w ogóle dostał pracę”

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>