Rozmowa kwalifikacyjna przez telefon

Aby zdobyć pracę, zrób listę potencjalnych pracodawców. Zaplanuj dwadzieścia pięć telefonów dziennie, pisz przy tym notatki z rozmów. Jeśli każą zadzwonić we wtorek, dzwonisz we wtorek. Jeśli w środę, to w środę. Notujesz, wyciągasz numery telefonów komórkowych, namiary na konkretne osoby, Przy takim aktywnym poszukiwaniu pracy z pewnością będziesz zapraszany na rozmowy: Im więcej spotkań, tym większe szanse na zatrudnienie. W zasadzie średnio już po trzecim spotkaniu powinieneś zostać zatrudniony (jeżeli będziesz mieć wrażenie, że rozmowy idą nie najlepiej, będziesz musiał bardziej intensywnie poćwiczyć). Ćwiczenie czyni mistrza – po kilku rozmowach już nie będziesz czuł stresu, tylko satysfakcję.

Niżej podajemy statystykę sukcesu w pozyskiwaniu pracy przez specjalistów i menedżerów w 2009 r. Pamiętaj jednak, że rok 2009 to rok kryzysu – wyjątkowo trudny w zdobyciu pracy.

Na sto wykonanych telefonów dwadzieścia pięć jest udanych w tym sensie, że kandydat dodzwonił się do osoby podejmującej w firmie decyzje w sprawie pracy i uzyskał jakiekolwiek informacje.

Spośród tych dwudziestu pięciu „udanych” telefonów dziesięciu potencjalnych pracodawców udzieliło rzeczowych informacji. Autoprezentacja kandydata powiodła się, gdyż ta dziesiątka wyraziła szczerą gotowość zapoznania się z jego CV (kandydat ma jakiekolwiek widoki na spotkanie i rozmowę o pracy).

Z tych dziesięciu telefonów po rozmowie „autoprezentacyjnej” z potencjalnymi pracodawcami pięciu z nich zaprasza kandydata na spotkanie rekrutacyjne.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>