A może oni wierzą w horoskopy?

Fakt, że ubiegasz się o zatrudnienie i znowu cię nie przyjęli, może mieć – i z reguły ma – coś wspólnego z tobą lub twoją postawą, Albo czegoś nie wiesz o procesie rekrutacji i własnych umiejętnościach, albo wiesz i postępujesz niezgodnie z tą wiedzą, Ale nie zawsze tak jest. Jeżeli przygotowałeś się do rozmowy kwalifikacyjnej, odbyłeś ją i zadałeś dobre pytania, a nie powiedzieli, że rezygnują z ciebie z jakichś konkretnych powodów, to przyczyny mogą być bardziej… prozaiczne niż myślisz.

Poniżej przykład z praktyki zawodowej Ewy. Rekrutacja dotyczyła stanowiska account managera w dużej polskiej firmie.

Znalezienie kandydata było bardzo trudne, ponieważ chodziło o osobę ze szczególnym doświadczeniem technicznym przy specyficznym produkcie (produkują go tylko dwie firmy w kraju). Kandydat był człowiekiem po pięćdziesiątce, z doświadczeniem nie tylko w produkcji, ale i sprzedaży tego towaru oraz zarządzaniu firmą jako dyrektor i prezes. Gdy przyjechał do siedziby firmy, recepcjonista dat mu do wypełnienia test rekrutacyjny. Kandydat zaczął go wypełniać, ale w pewnym momencie rzuci! uwagę:

– Takie pytanie: Czy kiedyś oszukałeś swojego szefa? jest głupie. Nie wiem zupełnie, co odpowiedzieć.

– Dlaczego głupie? )est bardzo proste: Czy oszukał pan swojego szefa? – odpowiedział pytaniem na pytanie młody człowiek z recepcji.

– Kto wam takie testy wymyśla? Głupota jakaś. Byłem i podwładnym, i szefem, i z pewnością nie zadałbym żadnemu kandydatowi tak głupiego pytania – kontynuował kandydat.

– Jak się panu to pytanie nie podoba, to do widzenia. Nie będzie rozmowy kwalifikacyjnej – odpowiedział człowiek z recepcji.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>