Co jest dla ciebie zwycięstwem?

Jak zmienić definicję zwycięstwa, abyś czuł się człowiekiem zwycięskim? Kiedy w ogóle zaczyna się dla ciebie sukces?

Zdefiniuj małe kroki do sukcesu. Jeżeli zrzucasz winę na innych lub na okoliczności, to znaczy, że jeszcze nie przejąłeś odpowiedzialności za swoje działania. Napisz w punktach, za co jesteś odpowiedzialny.

Jakie masz utarte rozwiązania? Może już czas je zmienić, bo świat się zmienił i ty też. Wymień co najmniej trzy takie rozwiązania, które stosujesz w swoim życiu, a które warto przemyśleć i zmienić.

Czego się ostatnio nauczyłeś o życiu? Jakie masz przemyślenia? Co w związku z tym zmienisz? Czy zapisałeś sobie, co zmienisz? Nie zapisałeś? A może warto zmienić to przyzwyczajenie niezapisywania i zapominania?

Ostrzeżenie przed pułapkami – czy naprawdę chcesz tam dojść. Po pierwsze: uzależnienie od miejsca pracy. Pierwszą pułapką pracowników jest wyuczona bezradność. Pozbawieni firmy i jej strukturalnej otoczki związanej z etatem, są bezradni w życiu osobistym. Fakt ten obnażył dobitnie kryzys rynku pracy w roku 2009, kiedy zostało zwolnionych wielu wysokiej klasy menedżerów i specjalistów. Jeden z takich pracowników, dyrektor finansowy z piętnastoletnim doświadczeniem, wyraził to w następujący sposób: „Zarządzać czyjąś firmą i obrotami rzędu 150 milionów złotych rocznie jest łatwiej niż własnymi finansami”. Podobnie może powiedzieć część menedżerów: zarządzać dla kogoś jest łatwiej niż zarządzać sobą i swoją rodziną.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>