Gdy rekruter gra selekcjonera

Wiemy, że z jakiegoś powodu przyjęło się, aby do pracodawcy wysyłać CV i list motywacyjny. Ewa, podobnie jak wielu jej kolegów i koleżanek re- kruterów, jest zdania, że samo dobrze napisane CV absolutnie wystarczy, aby przeprowadzić wstępną analizę aplikacji. Wolą jeden dokument – dobrze napisane CV – bo to jeden papier (albo załącznik w poczcie elektronicznej) mniej i nie trzeba zerkać od jednego dokumentu do drugiego, aby porównywać informacje.

Poza tym większość listów motywacyjnych jest skopiowana z internetu i podobna do siebie jak dwie krople wody. Dlatego gdy kandydat umieścił dodatkowe informacje o swoim doświadczeniu akurat w liście motywacyjnym, możliwe, że nikt go nawet nie otworzy, jeśli został przesłany e-mailem. Poniżej znajdziesz wskazówki, jak dobrze napisać CV, aby było pełnym dokumentem aplikacyjnym. Wykształcenie:

(najpierw wymień ostatnio ukończoną szkołę} od… do… Nazwa szkoły, kierunek, oceny ijeśii możesz się pochwalić, bo oceny świadczą o twojej systematyczności, pracowitości, inteligencjij

Nie zapominaj o wymienieniu szkoły średniej lub szkól policealnych. Każda szkoła, która daje jakiś wypromowany zawód, jest istotna dla osób selekcjonujących twoje CV. Dodatkowe kursy, szkolenia, uprawnienia:

Najpierw wymień twoje uprawnienia, takie jak prawo jazdy i inne, wynikające z polskiego prawa.

Potem wymień szkolenia i kursy. Jeżeli kursów i szkoleń jest wiele i o podobnej tematyce – napisz lepiej „Liczne szkolenia z zakresu..

Jeżeli uczysz się języka obcego i jesteś początkujący, tutaj napisz, że uczęszczasz na kurs czy lekcje. Języki obce:

Wymień je jedynie wtedy, gdy możesz się pochwalić znajomością komunikatywną. Jeżeli znasz tylko dwa słowa, nie pisz wcale. Lepiej, abyś nic nie pisał o językach niż pisał, zeznasz w zakresie podstawowym.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>