Gdy rekrutuje kobieta

Kobiety mają inny kod pracy zespołowej, a co za tym idzie komunikacji. Między kobietami częściej występują i dobrze funkcjonują relacje poziome. Najsilniejsze więzi kobiety tworzą poprzez wtajemniczanie członków zespołu w nieformalne informacje. To trochę taka inicjacja w tajemnicę. Typowa kobieta nie stworzy relacji bez długiej rozmowy. Jeśli więc o twoim zatrudnieniu decyduje kobieta, to im dłużej z tobą rozmawia, tym lepiej rokuje, bo tak właśnie tworzy się między wami relacja. Aby przyspieszyć w kobiecie proces tworzenia więzi z tobą, aby zobaczyła ciebie w roli członka swojego zespołu, powinieneś zejść z tematów czysto zawodowych, ukierunkowanych na cele i zadania. Spróbuj rozmawiać z nią o sprawach nieformalnych – najlepiej takich, które trochę odkrywają ciebie, zdradzają twoje małe tajemnice. Mów też o sprawach małych, praktycznych, dotykających życia codziennego.

Jeżeli jesteś kandydatem mężczyzną, możesz do rekrutującej kobiety powiedzieć:

„Nie mam zwyczaju mówić takich rzeczy podczas rozmowy kwalifikacyjnej, ale widzę na pani biurku zdjęcia dzieci. Mam 5-letnią córeczkę. Bardzo ją kocham. Zastanawiam się, czy w tym wieku już ją zapisać na jazdę konną. Co pani o tym myśli?”

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>