Jak mężczyzna z mężczyzną

– Jeśli jesteś mężczyzną a przepytuje cię facet, zapytaj najpierw:

„Jakie konkretnie zadania stoją przed osobą, którą zatrudnicie na tym stanowisku?”, A następnie powiedz (jeżeli możesz oczywiście, bo jest to zgodne z prawdą):

„Tak. Takie rzeczy właśnie robiłem. Mój dyrektor w ostatniej firmie dawał mi tylko wskazówki, a ja już robiłem tak, że on był zadowolony i mógł zaprezentować doskonałe wyniki naszego zespołu. Do dziś mam satysfakcję, bo wszyscy dostawaliśmy za to niezłą premię”.

Natomiast jeżeli jesteś kobietą, a decyzję podejmuje mężczyzna, sprawa jest trochę bardziej skomplikowana. W zależności od zadań, które przed nim stoją, albo będzie oceniał cię tak jak mężczyznę (jeżeli np. przyjmie do wiadomości, że jesteś mężatką z dziećmi i żadne jego fantazje na pewno nie zostaną zrealizowane), albo przy okazji zauważy, że możesz wzmacniać jego ego i podnieść status w hierarchii. W zależności od stopnia oceny twojej atrakcyjności fizycznej, może w tobie widzieć sposób na podwyższenie swojego statusu społecznego w gronie kolegów. Typowym zachowaniem kobiet w sytuacji konkurencji jest uwodzenie mężczyzn i dyskredytowanie innych kobiet rywalek. Zastanów się jednak, jak to robisz, abyś nie naraziła się przypadkiem na śmieszność.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>