Jak w sprawie pracy rozmawiać przez telefon? – kontynuacja

Wbrew obawom wielu poszukujących pracy osoby rekrutujące są otwarte na pytania i chętnie udzielają informacji, bo zależy im na znalezieniu najlepszych kandydatów. Najmniej mile są zazwyczaj sekretarki, które blokują dostęp do kompetentnej osoby, a same nie są w stanie udzielić odpowiedzi. Gdy usłyszysz (choć to mało profesjonalne): „Przecież wszystko napisane jest w ogłoszeniu! Czytać pan nie potrafi!?” – możesz być pewny, że masz do czynienia z osobą, która nie zajmuje się rekrutacją i pytania ją przerastają. Nie zniechęcaj się jednak i cierpliwie kompletuj swoją bazę danych na temat wybranych firm.

Gdy zdobędziesz wyczerpujące informacje i stwierdzisz, że jesteś zainteresowany ofertą pracy w danej firmie, nie wahaj się powiedzieć:

TY: To naprawdę wspaniale się składa. Jestem właśnie tą osobą, której szukacie ! Czy możemy umówić się na rozmowę? Ideałem byłoby, gdyby udało ci się umówić na spotkanie poza kolejnością analizowania przez pracodawcę otrzymanych CV. Dzięki temu już na samym wstępie miałbyś przewagę nad innymi kandydatami na oferowane stanowisko.

– 4. A teraz do dzieła! Najtrudniejsza będzie pierwsza rozmowa. Przy trzeciej powinieneś już umieć żartować i śmiać się razem ze swoim rozmówcą. Nie bój się. Telefon gwarantuje ci pewną anonimowość, a tym samym daje większą pewność siebie. Trzy na sto pięćdziesiąt telefonów, czyli nie zapychaj swoim CV poczty rekrutujących.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>