Na co zwracają uwagę pracodawcy? – ciąg dalszy

Zastanów się zatem i spróbuj odpowiedzieć na te pytania. Optymalne odpowiedzi znajdziesz w dalszej części tej książki.

W bezpośrednim kontakcie z pracodawcą zostaną ocenione: twoja wiarygodność, lojalność, motywacja do pracy, pracowitość, cierpliwość, umiejętność adaptacji w nowym zespole, gotowość uznania panującej hierarchii, łatwość rozumienia zadań i celów. To ostatecznie zadecyduje, czy zostaniesz zatrudniony. A potem także, jak długo uda ci się utrzymać to miejsce pracy. Dlatego też powinieneś nieustannie pracować nad rozwojem własnej osobowości. Czy wierzysz w to, co mówisz innym? Skąd czerpiesz siłę? Jak się motywujesz do życia, pracy, nauki? Jak kształtujesz relacje z innymi? Jak szybko jesteś w stanie rozpoznać, o co w danym zespole chodzi, jakie są nieformalne reguły rządzące tym środowiskiem? Czy potrafisz się dostosować? Czy potrafisz przyjąć miejsce, które wyznaczy ci grupa? Czy potrafisz przyjąć odpowiedzialność? Jak kierujesz emocjami swoimi i innych?

Pozwól, że przytoczymy przykład klienta Ewy, kierownika działu sprzedaży, który pod nieobecność właściciela zarządzał firmą.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>