Przeglądaj ogłoszenia z ofertami pracy część 2

Ale zdarzają się też ogłoszenia sformułowane bardzo szczegółowo, z całą listą pożądanych uprawnień i doświadczeniem w pracy przy specjalistycznych maszynach albo w specyficznej grupie klientów. Taka formuła generalnie świadczy o braku elastyczności osób prowadzących rekrutację i koncentracji na osobach o wskazanym profilu. Jeśli nie spełniasz tych kryteriów, czy warto składać tu swój wniosek? Mimo wszystko tak (o ile, rzecz jasna, odpowiada ci ta praca)! Ale tylko wraz z argumentami, dlaczego pracodawca powinien zainwestować właśnie w ciebie. Twoim głównym atutem będzie dotychczasowe doświadczenie i wykształcenie. Będziesz musiał udowodnić, że wdrożenie cię będzie krótkie, sprawne i będzie pracodawcę naprawdę mało kosztować. I choć takie bardzo szczegółowo sformułowane ogłoszenie oznacza, że ma on bardzo konkretne wymagania, rzadko się zdarza, aby ogłoszenie to przeczytał poszukiwany specjalista. A jeszcze rzadziej, by akurat właśnie szukał pracy i mógł zacząć od razu. Częściej na takie ogłoszenia odpowiadają absolwenci, co nie rozwiązuje problemu pracodawcy.

Jeżeli z powodu wewnętrznych regulaminów płacowych wynagrodzenie dla nowego pracownika już ostatecznie ustalono, to mając do wyboru osobę bez doświadczenia i z doświadczeniem, pracodawca wybierze tę z doświadczeniem w wybranej dziedzinie. Nie zrobi tak jedynie wtedy, gdy osobie bez doświadczenia będzie mógł zapłacić zdecydowanie mniej. Lub też jeżeli firma obrała strategię doboru ludzi „bez nawyków”, których chce nauczyć od podstaw własnych standardów (rozpoznasz taką firmę po rozbudowanym dziale HR).

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>