Szef produkcji w dużej i małej firmie

Co można robić, gdy… ostatnie 10-20 lat było się szefem produkcji w dużej firmie? Atutami takich kandydatów jest zazwyczaj dobra znajomość wewnętrznych procedur pracy w koncernach. Z reguły wiedzą oni, jak są konstruowane budżety, jak podejmowane decyzje. Jeżeli byli kierownikami lub dyrektorami produkcji – nie łudźmy się – mniej znają się na fachowej robocie, a bardziej na organizowaniu pracy, planowaniu produkcji, przewidywaniu ryzyka, zapewnianiu stałości i płynności. Takie osoby zazwyczaj są komunikatywne, dobrze zorganizowane, potrafią argumentować. Dobrze sprawdzą się w handlu B2B jako konsultant/doradca ds, dóbr inwestycyjnych, produkcyjnych, IT, systemów lub usług pracy tymczasowej. Wyzwaniem dla takich osób będzie nauczenie się sprzedaży. Rozpocząć jednak powinny od zmiany nastawienia – treningu mentalnego. Powinny wyobrazić sobie siebie w roli konsultanta, handlowca itp. Jeżeli ta zmiana się uda – takie osoby sprawdzą się np. w zawodzie zarządcy nieruchomości, menedżera projektu i większych przedsięwzięciach organizacyjnych. Są bowiem dobrze przygotowane do zadań logistycznych i spedycyjnych – choć również w tej sytuacji często będą miały w zakresie obowiązków pozyskiwanie klienta.

Co można robić, gdy.., ostatnie 10-20 lat było się szefem produkcji w małej firmie? Wachlarz zadań szefa produkcji w małej firmie jest ogromny. Z reguły musi on również zapewnić utrzymanie ruchu i uczestniczyć w rozwiązywaniu bieżących problemów. Osoby pracujące na kierowniczych stanowiskach w małych firmach dobrze sprawdzają się później w zarządzaniu serwisem lub mniejszą firmą.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>