Ukryte cele pracodawców

Jeżeli po rozmowie kwalifikacyjnej, którą oceniasz jako udaną, nie otrzymujesz żadnej odpowiedzi lub odpowiedź negatywną, to cóż… trudno. Pamiętaj, że tkwi w tobie ogromny potencja! i możesz go rozwijać również w inny sposób. Z pewnością większość rekrutacji odbywa się po to, aby zatrudnić pracownika. Ale firmy wielokrotnie zwlekają z ostatecznym podjęciem decyzji o zatrudnieniu, ponieważ… nie są pewne, czy w ogóle zatrudniać. Czasem osoby prowadzące rekrutacje chcą poradzić się innych członków zespołu, kogo wybrać. A czasem sytuacja finansowa spółki jest niepewna – pracodawca chciałby zatrudnić pracownika, ale np. ma trudności ze ściągnięciem większych należności i nie wie, czy go na to stać. Nierzadko jednak jest i tak, że kierownik średniego szczebla chce przyjąć pracownika do swojego działu, ale ostatecznie dyrektor zarządzający nie wyraża zgody na zwiększenie zatrudnienia.

Tego wszystkiego nie wiesz. Po co więc czekać i analizować? Bez względu na wynik rozmowy, już wcześniej powinieneś postarać się o następną rozmowę kwalifikacyjną. Zajmij się raczej szukaniem nowego zajęcia, niż oczekiwaniem na odpowiedź, która może przecież nigdy nie nadejść.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>