Być może właśnie przed tobą siedzi twój przyszły szef. Pozwól, aby druga strona poznała twoje emocje. Mów o nich zamiast je okazywać, bo okazywanie emocji może zostać uznane za nieprofesjonalne. Natomiast mówienie o emocjach jest zawsze dobrze przyjmowane:
„Gdy mówię o tym doświadczeniu, jeszcze w tej chwili czuję dreszcz emocji”. „To osiągnięcie to był ogromny sukces naszego zespołu. W dalszym ciągu czuję satysfakcję i wielką radość, gdy o tym opowiadam”
Aby brzmiało to naturalnie i wiarygodnie, musisz wierzyć w to, co mówisz. Jeżeli będziesz wierzył w siebie i swoje możliwości, uwierzą w nie i twoi rozmówcy. Musisz polubić siebie, wydobyć z siebie szczery entuzjazm, nauczyć się odczuwać satysfakcję. A potem zarażać nią innych!
Do rozmowy kwalifikacyjnej powinieneś przygotować się wcześniej w domu.
Dlatego podaliśmy ćwiczenie, abyś ćwiczył w domu przed lustrem wypowiedzi, które uważasz za istotne dla twojej autoprezentacji i komunikowania określonych emocji. Gdy kilka razy wykonasz to ćwiczenie, wtedy w czasie rozmowy kwalifikacyjnej zostaniesz odebrany jako dużo bardziej wiarygodny!
Leave a reply