Zawsze popieraj swoje wypowiedzi konkretami część 2

Być może właśnie przed tobą siedzi twój przyszły szef. Pozwól, aby druga strona poznała twoje emocje. Mów o nich zamiast je okazywać, bo okazywanie emocji może zostać uznane za nieprofesjonalne. Natomiast mówienie o emocjach jest zawsze dobrze przyjmowane:

„Gdy mówię o tym doświadczeniu, jeszcze w tej chwili czuję dreszcz emocji”. „To osiągnięcie to był ogromny sukces naszego zespołu. W dalszym ciągu czuję satysfakcję i wielką radość, gdy o tym opowiadam”

Aby brzmiało to naturalnie i wiarygodnie, musisz wierzyć w to, co mówisz. Jeżeli będziesz wierzył w siebie i swoje możliwości, uwierzą w nie i twoi rozmówcy. Musisz polubić siebie, wydobyć z siebie szczery entuzjazm, nauczyć się odczuwać satysfakcję. A potem zarażać nią innych!

Do rozmowy kwalifikacyjnej powinieneś przygotować się wcześniej w domu.

Dlatego podaliśmy ćwiczenie, abyś ćwiczył w domu przed lustrem wypowiedzi, które uważasz za istotne dla twojej autoprezentacji i komunikowania określonych emocji. Gdy kilka razy wykonasz to ćwiczenie, wtedy w czasie rozmowy kwalifikacyjnej zostaniesz odebrany jako dużo bardziej wiarygodny!

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>