Porady dotyczące rekrutacji

O sobie mów konkretnie: krótko i bez rozwlekania. Zadawaj jednak pytania o firmę, o stanowisko, na które kandydujesz, o zadania, które ewentualnie będziesz miał do wykonania:

Jakie zadania do wykonania będzie miała osoba na tym stanowisku? Za co konkretnie będzie odpowiedzialna? Jak wygląda zespół, z którym będzie współpracować?

Jakie czynności na stanowisku będą powtarzalne i codzienne? Jak znaleźć pracę i nie zgubić po drodze siebie

Czy to stanowisko nowo tworzone, czy też jest to wakat? Jak w strukturze firmy to stanowisko wygląda? Czy z tej pozycji można również się rozwinąć i przejąć w przyszłości inne, bardziej odpowiedzialne zadania?

Czy w państwa firmie istnieją jakieś szczególne zwyczaje? W jaki sposób wyposażone jest stanowisko pracy?

Jak wygląda system wynagrodzeń w firmie? Czy oprócz wynagrodzenia podstawowego istnieją inne elementy wynagrodzenia?

Słuchaj uważnie odpowiedzi, bądź skupiony. Twoja mimika i intonacja będą wyrażały emocje, które ci towarzyszą podczas tej rekrutacji, a także w przyszłości podczas rozwiązywania zadań oraz kontaktów z ludźmi, z którymi przyjdzie ci pracować. W ten sposób masz szansę potwierdzić swoją motywację i zaangażowanie. Pamiętaj, to może być twoja pierwsza i… ostatnia szansa.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>