Straciłeś pracę?

Jeżeli nie masz pracy, to słowa, które przeczytasz, nie zabrzmią dobrze. Jesteśmy jednak pewni, że jak już przemyślisz osobistą sytuację, przyznasz nam rację: „Ten życiowy kryzys to niepowtarzalna szansa dla ciebie i głupio byłoby jej nie wykorzystać’'.

Straciłeś pracę – i wraz z tym bolesnym doświadczeniem dociera do ciebie prawda, którą być może do tej pory odrzucałeś. Że stanowisko, władza, pieniądze, autorytet nie są nam dane raz na zawsze, że trzeba się liczyć z możliwością ich utraty. Że gdy jesteś pracownikiem, decyzje podejmuje ktoś inny, na co nie masz zwykle żadnego wpływu. A twoja praca zawsze zależna jest od rynkowej gry podaży i popytu. Ty również zmieniasz się z upływem czasu. Zmieniają się twoje oczekiwania, dynamika, sposób działania i wcale nie jest powiedziane, że popyt na pracowników takich jak ty kiedyś się nie skończy. Jeśli już to sobie uświadomiłeś – to świetnie. Taka wiedza to doskonały punkt wyjścia do kolejnych działań. Teraz na pewno szybciej uporasz się z własnym kryzysem emocjonalnym i uśmierzysz ból po stracie pracy. A gdy uda ci się nieco zdystansować i pozbyć zbędnych emocji, tym łatwiej będzie znaleźć wyjście z tej sytuacji.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>